Ґрунтознавство

14 Квітня, 2014

Ґрунтознавство / Польовий А.М., Гуцал А.І., Дронова О.О. – Одеса, 2013. – 668с.

Підручник призначений для студентів, магістрів та аспірантів природничого напрямку підготовки агрометеорологів, агроекологів, екологів тощо.

Цей підручник може бути також корисним для студентів сільськогосподарських вузів та спеціалістів, що працюють в галузі агрометеорологічного забезпечення сільського господарства.

Структурно підручник поділений на п’ять частин: перша частина включає теоретичні основи ґрунтознавства, друга – склад, властивості та режими ґрунтів. У другій частині також докладно представлені моделі водно-теплового режиму ґрунтів як складової частини системи «грунт – рослина – атмосфера» та практичні аспекти використання цих моделей, а саме: розрахунки водних та теплових потоків у ґрунті, водного потенціалу, випаровування, які є необхідною умовою для розробки моделей пересування ґрунтової вологи, теплових потоків, а також для створення моделей розрахунку умов формування продуктивності сільськогосподарських культур.

Третя частина описує генезис, класифікацію та сільськогосподарське використання ґрунтів України, у четвертій частині освітлюються питання охорони ґрунтів, п’ята частина розглядає основні питання агрохімії.

 

Завантажити книгу у форматі .pdf